2017-12-16

Foglalkozás(ok): evangélikus lelkész
Működési terület: evangélikus egyház
Munkahely(neve, település): evangélikus egyház,Bodzás-Ottlaka
Megjegyzés (rövid életrajz): 1891-ben született Békéscsabán. Szülővárosában járt középiskolába. Teológiai tanulmányait Eperjesen és Pozsonyban végezte. Mint segédlelkész, Orosházán kezdte meg munkáját. Egy év múlva az önállósított bodzás-ottlakai evangélikus egyház első lelkészévé választották meg. Az első világháborút követő román megszállás idején a tömegesen érkező menekültek elhelyezéséért fáradozott, s ezért elismerő iratot kapott a kormánytól. Pusztaottlakán dicséretre méltó tevékenységet fejtett ki a lakosság kulturális színvonalának emelése terén. Az iskolán kívüli népoktatásban értékes előadásokat tartott. Sokat tett Pusztaottlaka általános közművelődéséért.
Település: Pusztaottlaka