2017-06-28
Levente,Irén

Ádám Andrásné

Születési hely: Almáskamarás
Születési idő: 1956. november 11.
Lakóhely(település): Almáskamarás, Mezőkovácsháza
Foglalkozás(ok): könyvtáros, tanító, tanár
Működési terület: oktatás, kultúra
Munkahely(neve, település): Mezőkovácsháza
Legjelentősebb művei: Mezőkovácsháza Város Szolgálatáért Oklevél, 2007.
Megjegyzés (rövid életrajz): Az Ádám Andrásné vezetése alatt álló könyvtár óriási fejlődésen ment át az elmúlt 10 évben. A hagyományos könyvkölcsönzés és az azzal összefüggő szakmai-adminisztrációs munka példaértékűvé nőtte ki magát. Áttértek a számítógépes nyilvántartásra és kölcsönzésre. Másrészről olyan új, esetenként közművelődési tevékenységgel is bővítették a könyvtár szolgáltatását, amely a kistérségre kiterjedően is elismertté vált. A Négy város történelmi vetélkedője mára már megyei elismerést vívott ki magának. A körzet gyermekei évről évre várják a könyvtár nyári olvasótáborait. Egyedülálló ez a kezdeményezésük is. Nemcsak a városban, a kistérségben is hiánypótló tevékenységük a számítógépes tanfolyam szervezése, mely pályázat eredményeként volt biztosítható. Elektronikus helyismereti Ki kicsoda? adatbázist hoztak létre. Az Uniós ismeretterjesztésben elismerésre méltó módon vették ki részüket előadások, kiadványok, vetélkedők szervezésével. Az intézmények között első helyen állnak a beadott és nyert pályázatok számában, amellyel az önkormányzat szűkös forrását egészítik ki az olvasók jobb kiszolgálása érdekében. A fent kifejtett munka kezdeményezője és irányítója a könyvtárigazgató, a fenti minőségi mutatók az ő irányítása alatt jelentek meg és váltak a minőségi munka jellemzőivé. Nemcsak a kreativitása, az innovációs igénye, a szívós, kitartó munkabírása, de az igényes könyvtári szolgáltatás kialakítására való törekvése és elért eredménye is elismerésre méltó. Ádám Andrásné munkája új színfoltot hozott a város közművelődésében, az önkormányzat kitüntetése méltó helyre került személyében.