2017-12-16

Születési idő: 1927.
Foglalkozás(ok): Könyvtáros
Munkahely(neve, település): Kiszombor, Mezőkovácsháza
Legjelentősebb művei: A reportirodalom. Külföldi kutatási és műszaki fejlesztési jelentések, beszámolók I. II. III. rész. (Tudományos és Műszaki Tájékoztatás 1974. évi 4-5-6-7. számaiban) Az egyetemes bibliográfia számbavétele. (Tudományos és Műszaki Tájékoztatás, 1974. 10. sz. 711-722. p.) Kongresszusi kiadványok (Tudományos és Műszaki Tájékoztatás, 1974. 11. sz. 793-812p.) Az Országos Műszaki Könyvtár könyvállományának, tervszerű gyarapításának alapelvei. (Országos Műszaki Könyvtár és Dokumentációs Központ Évkönyv, 1960-1961. 81-109.p.) Az? olvasói kívánságkönyv? és az állománygyarapítás kapcsolata. (Műszaki Könyvtárosok Tájékoztatója. 1961. 6. sz. 54-57. p.) Egyes műveinek, publikációinak gépelt jegyzéke a könyvtár gyűjteményében.
Megjegyzés (rövid életrajz): Kiszomboron született, de családjával együtt még gyermekkorában Mezőkovácsházára költözött, s családja ma is itt lakik. Így gyűjteményünkben méltán tekinthetjük őt mezőkovácsházinak. Eleken végezte a polgári iskolát, majd Nagyvárad és Szeged következett, ahol tanítói oklevelet szerzett. Később Budapesten, az Eötvös József Tudományegyetem angol-magyar szakán szerzett tanári oklevelet. Nem helyezkedett el tanítani, könyvtáros lett. Fiatalon került az Országos Műszaki Könyvtárba, ahol ma is dolgozik osztályvezetői beosztásban. Szakmai téren magyar és külföldi nyelveken jelentek meg publikációi.