2019-09-23

Születési hely: Mezőkovácsháza
Születési idő: 1955
Lakóhely(település): Mezőkovácsháza
Foglalkozás(ok): Tanító, pedagógia szakos előadó, tanulmányi felügyelő, közoktatási szakértő, oktatási vezető főtanácsos
Működési terület: Oktatás, közművelődés
Munkahely(neve, település): Kaszaper, Általános Iskola 1973-1983 Mezőkovácsháza, Járási Hivatal 1983-1989 Mezőkovácsháza, Városi Önkormányzat 1989-
Legjelentősebb művei: Mezőkovácsháza története c. monográfia (szerkesztő). Város ismertető-idegenforgalmi kiadványok-, helyi gyalog- és kerékpártúra útvonalak kulturális attrakcióinak kidolgozása, Városi oktatási, kulturális, sport, településmarketing koncepció
Megjegyzés (rövid életrajz): 1955-ben Mezőkovácsházán született. 1977-ben a Debreceni Tanítóképző Főiskolán szerzett tanítói diplomát. 1988-ban a József Attila Tudományegyetem Bölcsész Karán pedagógiai szakos előadó diplomát kapott. 1998-ban a Budapesti Műszaki Egyetem Társadalomtudomány Gazdasági Karán közoktatási vezető szakvizsgát tett. 1973-tól 1983-ig tanító Kaszaperen, az általános iskolában. 1980-tól 1983-ig igazgatóhelyettesként dolgozik. 1983-tól a Járási Hivatal tanulmányi felügyelője, majd a Városi Önkormányzat Polgármesteri Hivatalának oktatásirányítója, 2007-től oktatási-igazgatási csoportvezető. 1998-tól Országos közoktatási szakértő az alábbi szakirányokon: tanügyigazgatás, valamint térségi tervezés, szervezés. Magyar és Európai Uniós pályázatok írója és végrehajtója .Nyertes pályázatai:Csanád Vezér szobor felállítása, Mezőkovácsháza története c. monográfia megjelentetése, Kovácsházi Napok, Testvér települési találkozók, Iskolafejlesztés (DAOP, TIOP), humánerőforrás- fejlesztés (TÁMOP) Kitüntetések: 1985. Oktatási Minisztérium: Miniszteri Dicséret 2001. Belügyminisztérium: Magyary Zoltán Emlékérem 2009. Önkormányzati Minisztérium: A Köz Szolgálatáért Érdemjel Ezüst fokozat Mezőkovácsháza Város Szolgálatáért\" kitüntető oklevél,2008. Az oktatási-igazgatási csoportvezető 1983 óta dolgozik az oktatás, közművelődési igazgatás területén a városban. Tevékenységét nagyfokú szakmai tudás, felkészültség és elhivatottság jellemzi. A város lakossága rendezvényszervező és értékteremtő munkásságát ismeri. Pályázatai által valósult meg a Millenniumra a Mezőkovácsháza története c. monográfia, melyet szerkesztett is, a Csanád vezér köztéri szobor, több városunkat bemutató kiadvány, prospektus. Jelentős szerepet vállalt a „Kovácsházi Napok” hagyománnyá tételében, önkormányzati alapítású civil szervezet létrehozásában és patronálásában.