2019-08-25

Foglalkozás(ok): Népművelő, könyvtáros, tanár
Működési terület: Közművelődés, oktatás
Munkahely(neve, település): Mezőkovácsháza
Megjegyzés (rövid életrajz): Az érettségit követően 1969-ben a Művelődési Központban helyezkedett el művelődési előadóként. Életútja kisebb- nagyobb kitérőkkel végig ehhez az intézményhez, illetve a közművelődéshez kötődött. Az elmúlt három és fél évtizedben meghatározó szerepet töltött be városunk kulturális életében. 16 évig irányította a Művelődési Központot kezdetben igazgatóhelyettesi, majd vezetői minőségben. A közművelődés intézményi struktúra váltásait követően két új szervezeti forma gyakorlatát is ő alakította ki. 1994-ben az Általános Művelődési Központ keretében négy tagintézmény szakmai munkáját hangolta össze, vezette az igazgatótanácsot, és irányította a közös gazdálkodást. 2004-ben pedig a megyében is ritkaság számba menő Közhasznú Társaságként működő Kalocsa Róza Kulturális Kht. ügyvezető igazgatójaként bizonyította be ennek a formának a létjogosultságát. Kreativitásának köszönhetően új színfoltok jelentek meg a művelődési központ palettáján. Jó arány- érzékkel találta meg a népi és urbánus kultúra reprezentáltságát. Ennek köszönhetően – szemben más kisvárosokkal – nem sekélyesedett el a kulturális élet a városban, sőt 2007-től a kistérség szakmai koordináló műhelyévé vált a Közhasznú Társaság. Műveltsége, intelligenciája, kiváló szakmai tudása iránytűként szolgált abban, hogy a ház valóban a kultúra háza legyen, ahol a különböző életkorú, különböző világfelfogású és különböző motiváltságú csoportok megtalálják a helyüket. 14 évig tanított a helyi közép- és általános iskolában, kiváló eredményt ért el a német nyelv emelt szintű oktatásában, tanítványai országos versenyekig, előkelő helyezésekig jutottak el. Mezőkovácsháza Város Szolgálatáért kitüntetésben részesült 2008-ban kiváló népművelő, könyvtárosi és pedagógusi munkájáért. E mellett közösségformáló és nevelő munkája is példaértékű volt a nevelőtestületben.