2019-05-21

Emléktábla a Művelődési Ház falán

Település: Battonya
Alkotó: Jaczkó Zoltán
A mű témája: Emléktábla, az épület átadásának 70. évfordulója alkalmából.
A mű helye: A battonyai művelődési ház falán helyezkedik el. (Battonya, Fő u. 77.)
Alkotás története: Az emléktáblát felavatta Bajnai Beke István kanonok, plébános avatta fel. A battonyai római katolikus egyházközség 1942. június 6-án, szombaton tartotta a Népházának megnyitó ünnepélyét Dr. móri Glattfelder Gyula csanádi megyéspüspök jelenlétében. Este 9 óra 15 perckor az új közösségi házban műsorral készültek. A program a következő volt: Újházi György: „Szent Margit” c. színmű II. része, Beethoven és Bárdos Lajos művek, melyet a Katolikus Énekkar adott elő. Majd Mécs László: Örök magyar c. költeményét Hábán Endre mondta el, majd a Falusi lakodalom, népi bemutató zárta a programot.